TR EN
Hemen Al

Kolay Nakit

Kolay Nakit 30 Gün Boyunca %0 Faiz ile Hayatınızı Kolaylaştıracak!


Kolay Nakit Nedir?


Passo Mobil uygulamasında, hızlı menüden Kolay Nakit’e tıklayarak veya aynı ekranda QR ile Öde içinden başvurup, anında hesabınıza aktarılacak size özel oluşturulan, tek taksitli kredi limitleridir. Kolay Nakit’ini kullandıktan sonra taksit ödemeni 30 gün boyunca faizsiz şekilde gerçekleştirebilirsin.


Sana özel Kolay Nakit’ini 10000 TL'ye kadar limitlerle kullanabilirsin

Kolay Nakit’ini ilk 30 gün boyunca faizsiz şekilde geri ödeyebilirsin

Kolay Nakit’ini kullandıktan 30 gün sonraki ödemelerinde faiz işlemeye başlar*

Kolay Nakit limitini her ay en fazla 2 kez kullanabilirsin**

*Kolay Nakit’ini kullandıktan 30 gün sonraki ödemelerinde kullanım tarihinden itibaren geçen gün sayısı üzerinden faiz işletilecektir.


**Kolay Nakit limitini aynı anda 1 kez kullanabilirsin. Yeni Kolay Nakit kullanımından önce mevcutta açık olan Kolay Nakit’ini ödemen gerekmektedir.

Kolay Nakit’i Nasıl Kullanırım?


Passo Mobil Uygulamasında Kolay Nakit Kullanımı:


*Yalnızca Aktif Bank müşterileri için Kolay Nakit limiti anında müşteri hesabına geçecektir. Kolay Nakit’i kullanmak için Aktif Bank müşterisi olmak gerekmektedir.

QR ile Öde ekranında Kolay Nakit Kullanımı:


*Yalnızca Aktif Bank müşterileri için Kolay Nakit limiti anında müşteri hesabına geçecektir. Kolay Nakit’i kullanmak için Aktif Bank müşterisi olmak gerekmektedir. Aktif Bank müşterisi değilsen kredi başvurunu N Kolay mobil üzerinden tamamladıktan sonra görüntülü görüşme ile müşteri olabilir ve paranı kurye beklemeden hemen kullanabilirsin

Örnek Ödeme Tablosu


Kredi Tutarı Kullanım Süresi (Gün) Faiz Oranı Toplam Geri Ödeme
10000 TL 10 0 % 10000 TL
10000 TL 15 0 % 10000 TL
10000 TL 30 0 % 10000 TL
10000 TL 31 6,29 % 10844,96 TL
10000 TL 60 6,29 % 11635,40 TL

*Kolay Nakit kullanım tarihinden itibaren 30 gün içinde faiz işlemeden geri ödenebilen ve maksimum 10000 TL’ye kadar kullanılabilen bir ihtiyaç kredisi kampanyası olup, Aktif Bank’ın kampanyayı durdurma, değiştirme ve iptal etme hakkı saklıdır.​


Kolay Nakit’den faydalanmak için hemen indirin:


HEMEN BAŞVUR

​​Kolay Nakit nedir?

Kolay Nakit, standart tüketici kredisine göre daha küçük tutarlarda ve tek taksitli olarak müşterilerin ödemelerinde ya da POS harcamalarında kullanabileceği, ihtiyaçlarında anında cevap verebilmek için oluşturulmuş belirli süreli tüketici kredisidir. Maksimum 10000 TL limitli paketinizi kullandıktan sonra ilk 30 gün içinde %0 faiz ile geri ödeyebilir ya da vade sonu olan 60. Günde faiziyle birlikte ödeyebilirsiniz.


​​Faizsiz dönemden nasıl yararlanırım?

Kolay Nakitinizi kullandıktan sonra 30 gün içinde paketin tamamını faizsiz olarak ödeyebilirsiniz. 30. Günde hesabınızda paket tutarının tamamı varsa otomatik olarak tahsil edilecek ve paketiniz kapatılacaktır.


​​Kolay Nakit’i kullanmaya nasıl başlayabilirim?

Kolay Nakit başvurusu yapabilmeniz için Passolig müşterisi olmanız ve Passo Mobil uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Passo Mobil uygulamasında Kartlarım menüsündeki N Kolay Öde platformu içinden başvurabilir ve anında kullanabilirsiniz.


​​Kolay Nakitin maksimum kullanım tutarı nedir?

Kolay Nakit maksimum 10000 TL’ye kadar kullanılabilir.


​​Kolay Nakit’i kaç kez kullanabilirim?

Kolay Nakit ayda en fazla iki kere kullanılabilir. İlk kullandığınız tutarın tamamını geri ödediğinizde ikinci pakete başvurabilirsiniz.


​​Kolay Nakit limiti ne kadar süre geçerlidir?

Kolay Nakit’inizi kullanmaya başladıktan sonra 60 gün içinde geri ödemeniz gerekmektedir. İlk 30 günde ödeme yaparsanız %0 faiz avantajından yararlanırsınız. 30. Günden sonra kullandırım tarihinden itibaren günlük olarak faiz işletilmeye başlanacaktır.


​​Kolay Nakit’i nereden kullanabilirim?

Kolay Nakit başvurusu yapabilmeniz için Passolig müşterisi olmanız ve Passo Mobil uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Passo Mobil uygulamasında Hızlı Menüdeki Kolay Nakit’den ya da aynı menüdeki QR ile Öde’nin içinden başvurabilir ve anında kullanabilirsiniz.


​​Paket kullanım ücreti var mı?

Kolay Nakit kullanımında herhangi bir masraf ya da ücret tahsil edilmez.


​​Kolay Nakit kullanabilmek için Passolig müşterisi olmak gerekiyor mu?

Kolay Nakit Passo Mobil içinde yer almaktadır. Passo Mobil üyesi olmak için Passolig müşterisi olmak gerekir.


​​Nasıl Passoligli olurum?

Passsolig.com.tr’den Banka Kartı, Ön Ödemeli Kart ya da Kredi Kartı başvurusu yaparak Passolig müşterisi olabilirsiniz.


​​Passolig kartım yok, Kolay Nakit kullanabilir miyim?

Kolay Nakit kullanabilmek için Passolig Kredi Kartı, Banka Kartı ya da Ön Ödemeli Kart sahibi olmak gerekir. Passolig.com.tr üzerinden hemen başvuru yapabilirsiniz.


​​Kolay Nakit’i İhtiyaç Kredisi’nden ayıran özellik nedir?

Kolay Nakit düşük tutarlı ve tek taksitli limitlerdir. İlk 30 gün içinde geri ödemeniz durumunda faiz yansıtılmamaktadır. Kısa süreli nakit ihtiyaçları için tasarlanmış bir üründür.


​​Kolay Nakit’i nasıl geri ödeyebilirim?

Kolay Nakit kullanımından sonra faizsiz ödemenin son günü olan 30. Günde hesabınızda paketin tamamını ödemek için yeterli tutar varsa otomatik olarak tahsil edilecek ve paketiniz kapanacaktır. 31-60 gün arasında yapılan ödemelerde otomatik tahsilat yapılabilmesi için kullanım tarihinden itibaren işleyen faizle birlikte bakiyenin tamamının hesabınızda bulunması gerekir. Vade sonu olan 60. günde hesabınızda faizli kapama bakiyesinin tamamı varsa otomatik olarak tahsil edilecek ve krediniz kapatılacaktır. 60. Günde hesabınızda kısmi tutar varsa kısmi otomatik taksit tahsilatı gerçekleşecektir. Ara dönemde ödeme yapmak isterseniz ödeme kanallarımız ve ödeme akışları aşağıdaki gibidir.


Aktif Bank Şubelerinden,


www.aktifbank.com.tr’de internet bankacılığını kullanarak


0 850 724 30 50 nolu İletişim Merkezi’ni arayarak,


Herhangi bir bankada bulunan hesabından Aktif Bank’taki IBAN’ına EFT yaparak,


Tüm PTT şubelerinden ve Pttmatik’lerden,


VakıfBank ATM’lerinden veya Pttmatik’lerden,


N Kolay Banka Kartın ile diğer banka ATM’lerinden hesabına para yatırarak banka hesabından, taksit ödemeni yapabilirsin


Pttmatik’ten Ödeme


Anlaşmalı Banka İşlemleri menüsüne gir,


Aktif Bank İşlemlerini seç,


Hesaba Nakit Yatırma butonuna bas,


Banka kart numaranı veya hesap numaranı seç,


İstenilen bilgileri ve cep telefonu numaranı gir,


Açıklamanı seç.


İşlem ücretini onayladıktan sonra taksit tutarını yatırabilirsin.Vakıfbank ATM’sinden Ödeme;


Kartsız işlemler menüsüne gir,


Aktif Bank İşlemlerini seç,


Banka kart numaranı veya hesap numaranı yaz,


Ekrandaki bilgileri doldur,


Sana ait T.C. Kimlik ve cep telefonu numaranı gir,


Ekrandaki bilgileri kontrol et.


İşlem ücretini onayladıktan sonra taksit tutarını yatırabilirsin.


​​Kolay Nakiti vade tarihinden önce geri ödeyebilir miyim?

Kolay Nakit tutarınızın tamamını vade tarihinden önce ödeyerek kapatabilirsiniz. 30 gün içinde faiz işlemeden kullandığınız kredi tutarınızın tamamını, 30. günden sonra kredi kullandırım tarihinden itibaren işleyecek olan faiz tutarı ile birlikte toplam bakiyeyi ödeyebilirsiniz. Kolay Nakit’lerde kısmi tahsilat sadece taksit ödeme tarihi olan 60. Günde yapılmaktadır, vade (taksit) tarihinden önce kısmi ödeme yapılamamaktadır.


​​Kolay Nakit’e ne zaman faiz işlemeye başlar?

Kolay Nakit kullanım tarihinden itibaren 30 gün içinde faiz işlemeden Kolay Nakit tutarının tamamını ödeyebilirsin. 30.günden sonra günlük olarak faiz işlemeye başlayacaktır.


10000 TL Kolay Nakit kullandım, 10 TL ile ödeme yaptım. Kolay Nakit’e başvurduğum tarihten itibaren 30. Günde hesabımda 9990 TL kaldı. 9990 TL ile ödeme yapabilir miyim?

Ödeme yapabilmeniz için 30. Günde hesabınızda 10000 TL’nin tamamının olması gerekir. 10 TL’yi hesabınıza yatırarak toplam bakiyenizi 10000 TL’ye tamamlarsanız, siz ödemeseniz bile otomatik olarak tahsil edilecek ve krediniz kapatılacaktır.


10000 TL Kolay Nakit kullandım, 50 TL ile ödeme yaptım. Kolay Nakit’e başvurduğum tarihten itibaren 45. Günde hesabımda 9950 TL kaldı. 9950 TL ile ödeme yapabilir miyim?

Taksit tarihinden (vade sonu) önce kısmi ödeme yapılamamaktadır. 45. günde 10000 TL + 45 gün boyunca işleyen faizin tamamını geri ödeyebilirsiniz.


​​Kolay Nakit’imi kapatmadan ikincisini aynı anda kullanabilir miyim?

Mevcutta Kolay Nakit’iniz varsa, ikincisine başvurmak için ilk paketin tamamını geri ödemeniz gerekmektedir.


​​Kolay Nakit limitimi parçalı olarak kullanabilir miyim?

Kolay Nakit limiti müşteriye özel oluşturulmaktadır. Paketinizi tek seferde kullanabilirsiniz.


​​Kolay Nakit’le maç bileti alabilir miyim?

Ön ödemeli ya da Passolig banka kartı varsa hesabınızdaki Kolay Nakit tutarı ile maç bileti alabilirsiniz.


​​Kolay Nakit her yerde geçer mi?

Kolay Nakit, N Kolay Öde ile ödeme yapılabilen marketlere, büfe ve restoranlara kadar ödeme ve alışveriş yapılan her alanda temassız alışveriş özelliği ile kullanılabilecektir. Bunun yanı sıra, Passoligliler arasında ücretsiz para transferlerinde ve nakit çekim olarak da kullanılabilecektir.


​​Tüm telefonlarda çalışıyor mu?

IOS ya da Android işletim sistemine sahip tüm akıllı telefonlardan başvuru yapabilirsiniz.


Telefonumu kaybedersem ne olur? Aldığım Kolay Nakit ve Param gider mi?​​

Kullandığınız Kolay Nakit tutarı hesabınıza yatmaktadır. Telefonunuzu kaybetseniz dahi, Passo Mobil uygulamasına tekrar girdiğinizde Kolay Nakit’inizi bakiyenizde görebilirsiniz.


​​İnternetim yokken Kolay Nakit kullanabilir miyim?

Kolay Nakit Passo Mobil içinde N Kolay Öde platformu içinden başvurulabilmektedir. Telefonunuz internete bağlı değilken, Passo Mobil uygulamasına giriş yapabilirsiniz ancak Kolay Nakit’e başvurmak için internet bağlantınızın olması gerekmektedir.


​​Kolay Nakit’i iade edebilir miyim?

Kolay Nakit’inizi hesabınıza geçtikten sonra tutarı herhangi bir alışverişte ya da ödemede kullanmamışsınız 30. Günde otomatik olarak tahsil edilerek paketiniz kapatılacaktır.


​​10000 TL’den daha fazla paraya ihtiyacım var, ne yapmam gerekiyor?

Passo Mobil uygulaması içinde Hızlı Menüden Kolay Nakit’e tıklayarak veya aynı ekranda QR ile Öde içinden Kolay Nakit başvurusu yaparken daha fazla nakit ihtiyacınız için Daha fazlasına ihtiyacım var seçeneği sunulmuştur. Yüksek tutarda ve uzun vadede kredi ihtiyaçlarınız için buradan başvuru yapabilirsiniz.


​​Kolay Nakit’i anında kullanabiliyor muyum?

Passolig Banka ya da Kredi Kartınız varsa Passo Mobil uygulaması içinde Hızlı Menüden Kolay Nakit’e tıklayarak veya aynı ekranda QR ile Öde içinden Kolay Nakit başvurusu yapabilirsiniz, anında hesabınıza geçecektir.


​​Paketimin bir kısmını kullandım, sadece kullandığım tutar için mi faiz ödeyeceğim?

Tarafınızla kurulan belirli süreli kredi sözleşmesi gereği hesabınıza yatırılan tutar kredi kullandırım tutarı olup, kullandırım tutarı üzerinden faiz işleyecektir.