TR EN
Hemen Al

İnternetten Alışveriş

Passolig Kart İnternet Alışverişleriniz ile İlgili Yasal Bilgilendirme

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun 20.10.2016 tarih ve 7052 sayılı Kurul kararı ve 22.02.2017 tarihli yazısı ve 29.12.2017 tarihli yazısı ile belirtildiği üzere; 31 Ocak 2018’den sonra internetten alışveriş yapılabilmesi için bireysel kredi kartı ve banka kartı hamillerinden onay alınması gerekmektedir.


Passolig Kartlarınız ile 31 Ocak 2018’den sonra internet alışverişlerine devam edebilmeniz için SMS ile SANAL yazıp bir boşluk bırakarak kart numaranızın son dört hanesini 6033’e göndermeniz gerekmektedir.


Ayrıca, Aktif Bank İnternet Şube ve Passolig İletişim Merkezi üzerinden de onayınızı verebilirsiniz.


Aktif Bank İnternet şubeye giriş yaptıktan sonra aşağıdaki menüleri takip ederek ilgili onayınızı verebilirsiniz;


Diğer -> Güvenlik Ayarları -> Kart Kullanım Ayarları menüsünden internet alışverişine açmak istediğiniz kartınızı seçebilirsiniz.


Onay vermeniz durumunda Passolig Kartlarınız internetten alışverişe (e-ticaret) açık olarak belirlenecektir.


Onay verilmediği takdirde Passolig Kartlarınız ile internetten alışveriş yapamıyor olacaksınız.


Daha ayrıntılı bilgi almak için Passolig İletişim Merkezi’ni (0850 724 33 44) arayabilirsiniz.


Passolig Banka Kartınız ile İnternetten Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz!

Passolig Banka Kartınız ile üye işyerlerinin 3 Kat Güvenli Sistem’i (3D Secure) destekleyen internet sitelerinden güvenle ve hızla online alışveriş yapabilirsiniz. Banka kartınız ile internetten yapacağınız alışverişlerinizde, kartınıza bağlı ana hesabınızda işlem tutarı kadar kullanılabilir bakiyeniz olmalıdır.


3 Kat Güvenli Sistem (3D Secure) Nasıl Çalışır?


3D Secure, Visa ve Mastercard tarafından internet üzerinden banka kartı, bireysel kredi kartı veya ön ödemeli kart ile yapılan alışverişlerin güvenliğinin arttırılması amacıyla geliştirilen bir sistemdir. İnternet üzerinden banka kartı, bireysel kredi kartı veya ön ödemeli kart ile yaptığınız işlemlerde, 3D Secure ile ödeme şeklini seçerek cep telefonunuza ulaşan SMS doğrulama şifresini girerek daha güvenli bir şekilde işlemlerinizi sonuçlandırabilirsiniz.


Ödeme anında kart ve ödeme bilgilerini doldurmanız istenir.


'Gönder' butonunu tıkladığınızda; sistem kart bilgilerinizi kontrol eder ve tek kullanımlık alışveriş şifresini cep telefonunuza SMS ile iletir.


Cep telefonunuza gelen alışveriş şifresini, ekranda doğru girdiğiniz takdirde alışveriş işleminiz tamamlanır.


3 Kat Güvenli alışveriş sistemini kullanabilmeniz için bankamıza kayıtlı olan cep telefonu numaranızın güncel ve doğru olması gerekir.


Cep telefonu numarası sistemde yanlış veya eksik olan müşterilerimiz; 0850 724 33 44 numaralı Passolig İletişim Merkezimiz kanalıyla cep telefonlarını güncelleyerek işlemlerini daha sonra gerçekleştirebilirler.